Nourish & Retreat

Nourish & Retreat

~ BRAK MIEJSC ~


Zapraszam na odżywiający czas, podczas którego pogłębisz swoją praktykę jogi, wsłuchasz się w ciszę i w siebie, spędzisz dni blisko natury.

Poznasz praktykę, która daje możliwość pięknej obserwacji i punkt wyjścia do budowania wiedzy o sobie.

Wszystko zaczyna się od swobodnego oddechu i fizycznego zaangażowania, ale sięga dużo dalej, do środka i wokół.

Taka praktyka pielęgnuje zarówno spokój, jak i sprawczość. Daje narzędzia do autoregulacji, zmiany,  do osobistego i kolektywnego wzmocnienia.

Praktykować będziemy w metodzie Ashtanga Yogi, uzupełnionej o wiedzę z obszaru jogi somatycznej, praktyki świadomej traumy oraz zrozumienia, czego Nasz układ nerwowy potrzebuje, aby na codzień stanowić dla Nas wsparcie.

Wewnętrzne zasoby wypełnimy  uważnym czasem ze sobą na macie, byciem z innymi, czasem blisko drzew, kojącym widokiem jeziora, odżywczymi posiłkami oraz regenerującym odpoczynkiem.

Fizyczna praktyka może prowadzić do wewnętrznego zintegrowania i takim podejściem pragnę się z Wami dzielić.

I najlepiej oddają to słowa:

~ Unlearning is as liberating as learning ~

∗Ten retreat przeznaczony jest dla każdej i każdego, niezależnie od znajomości praktyki jogi. W tym roku nie planuję więcej podobnych spotkań.∗


???? MIEJSCE:

​DOM Łowyń, położony bezpośrednio nad jeziorem, otoczony lasami, ma stanowić odskocznię od codzienności. To dobra energia, przestronne wnętrza i kuchnia pełna smaku.
Działkę, na której położony jest DOM Łowyń porastają kilkudziesięcioletnie drzewa. Dzięki dużej powierzchni i dwustumetrowej linii brzegowej, każdy znajdzie zaciszny kąt dla siebie: hamaki nad samą wodą, leżaki w cieniu drzew lub koc na trawie w pełnym słońcu.
Okolica zaprasza do długich spacerów.
Idealne okoliczności, aby odbodźcować układ nerwowy i w łagodnym skupieniu zadbać o swoje wewnętrzne zasoby.
.
Dostępne są pokoje dwuosobowe oraz 2 studia: 2-4 osobowe oraz 4-6 osobowe.
Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę oraz wyjście na taras z widokiem na jezioro.
.
Istnieje możliwość dopłaty i zakwaterowania w pokoju jednoosobowym.
Pokoje to nie tylko sypialnie, ale miejsce, w której chce się spędzać czas patrząc przez ogromne okna na jezioro i zieleń.
.
Salon kusi wygodnymi kanapami, bogatą biblioteczką, zapachami dochodzącymi z kuchni.
Praktykować będziemy w pięknej, przestronnej (90 m2) i przeszklonej sali, z której widok roztacza się na jezioro.

????️SZCZEGÓŁOWY PLAN:


CZWARTEK:
przyjazd od godz. 16
17:00 praktyka Somatic Yoga
18:30 kolacja
20:00 rozmowa & medytacja
PIĄTEK:
7:00 medytacja w ciszy ~ las, taras, Shala w widokiem na jezioro ~ Twój wybór
7:30 – 9:30 Mysore
9:30 śniadanie
11:30 Znaczenie oddechu, bandh i formy w praktyce Ashtanga Yogi~ zajęcia warsztatowe.
13:30 obiad
18:30 kolacja
20:30 Ashtanga Yoga jako Trauma Informed Practice ~ rozmowa
SOBOTA:
7:00 medytacja w ciszy
7:30 – 9:30 Mysore
9:30 śniadanie
13:30 obiad
17:00 Praktyka Tensegrity ~ wzmocnienie mięśni głębokich i zdrowe nawyki ruchowe
18:30 kolacja
20:00 ognisko
NIEDZIELA:
7:00 medytacja w ciszy
7:30 – 9:30 Mysore
9:30 śniadanie
11:30 podsumowanie wspólnego czasu
13:30 obiad
*plan wyjazdu może ulec drobnym zmianom

????  O NAS:


~ Justyna Traczyk~
Od blisko 20 lat praktykuję i szerzę holistyczne podejście do jogi, jako sposobu na zaopiekowanie się sobą oraz jako systemu wartości kształtujących zaangażowanie i odpowiedzialność wobec siebie i świata. Kocham outdoor, proste życie w górach, wspinanie i odnajdywanie miejsc wolnych od działań człowieka.
Organizuję spotkania dla kobiet, w których rozmowa, ruch i bycie blisko natury pozwalają odkrywać indywidualną i wspólną siłę.
Wierzę w społeczność i to, że ludzie o podobnym systemie wartości mają ogromną moc i możliwość niesienia zmian.
Na przestrzeni lat uczyłam jogi, uważności i prowadziłam warsztaty dla kobiet w różnych częściach świata, od Indii po Zachodnie Wybrzeże USA i od Szwecji po Portugalię. Obecnie opiekuję się własnym miejscem w Warszawie, zorganizowałam też kilkadziesiąt wyjazdów łączących jogę i czas blisko natury.
Pomagałam również odzyskiwać poczucie bezpieczeństwa w swoim ciele nastolatkom, pacjentkom onkologicznym oraz kobietom osadzonym w areszcie.
Regularnie kształcę się w Indiach, edukuję w temacie holistycznego zdrowia kobiet, zgłębiam też podejście uwzględniające doświadczenie traumy, tej indywidualnej, systemowej oraz środowiskowej.
Od lat angażuję się we współpracę i inicjatywy z ludźmi i markami promującymi lokalność, odpowiedzialność względem planety i zrównoważony rozwój.

Chcąc szerzyć te wartości wśród bliskich mi społeczności oraz aby uczyć się od siebie nawzajem, stworzyłam EcoYogicCollective, gdzie adresuję wellbeing i ekologię.
Jestem nauczycielką Ashtanga Yogi autoryzowaną przez KPJAYI w Mysore. Nad moją praktyką czuwa Sharmila Desai. Od 2006 roku uczę się w Indiach, w Mysore i Morjim.
Jestem również terapeutką mięśni dna miednicy wg metody BEBO. Brałam udział w szkoleniach reedukacji oddechowej pod okiem Sandry Osipiuk- Sienkiewicz oraz warsztatach dr Asi Kubiakowskiej o wspieraniu i regulacji układu nerwowego.
Ukończyłam kanadyjską szkołę on-line i kontynuuję edukację w nurcie Trauma Informed oraz Somatic Yoga.
W praktyce jogi szukam głębokiego spokoju, równowagi oraz uważności, które przenoszę do innych obszarów mojego życia.
.
~ Maja Zemła ~
Architektka i masażystka twarzy. Architektura to zawód który wybrałam już w dzieciństwie. Jestem zakręcona na punkcie projektowania i sprawiania by przestrzeń stawała się ergonomiczna i estetyczna. Masowanie pozwala mi na bardzo intymny kontakt z drugą osobą.
Mam sprawczość w dłoniach i cieszę, że ta praca w pełni wykorzystuje moje zdolności manulane. Czuję satysfakcję gdy masując mogę wprowadzać ludzi w głeboki stan relaksu i przy okazji pracować nad poprawianiem ich wyglądu i kondycji ich twarzy.
Obydwie prace pomimo, że tak pozornie odległe są bardzo moje. Plastyczność, poczucie estetyki, świadomość ciała, ruchu dają mi możliwość spełniania się w obydwu kierunkach.
.
Podczas Naszego czasu będzie mogły skorzystać z oferty przygotowanej przez Maję: Kobido | Facelifting | Konchowanie uszu i facetaping | Maska i facetaping

???? KOSZT:

2050 PLN | cena early bird do 21 marca
2150 PLN | cena regularna
Cena zawiera:
* 3 x nocleg
* 3 wegetariańskie posiłki dziennie /możliwe zamówienie posiłków wegańskich i z ograniczoną ilością glutenu, proszę o informację podczas zgłoszenia
* zajęcia jogi, ćwiczenia oddechowe i medytacyjne oraz wykłady
.
Cena nie zawiera:
* kosztu dojazdu na miejsce
* masażu
W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać maila oraz wpłacić zadatek* w wysokości 1000,- PLN na konto podane w mailu.
*zadatek jest kwotą bezzwrotną

✏️ ZAPISY:

yoga@merushala.com
_
Zdjęcie: Sha Ro
Design: Kama Królikowska
Sign in to my newsletter