2 Girls And Their Packs

2 Girls And Their Packs

To projekt dwóch kobiet i wielu pasji – miłości do gór, wspinaczki, trekkingu, jogi, świadomego życia i spędzania czasu  w górach i lasach .

Justyna jest z Polski, zawodowo zajmuje się jogą i fotografią. Od kilku lat dzieli życie pomiędzy Warszawę i  częste  podróże po świecie, podczas których uczy się lub innych jogi. W tym roku uczyła już w Szwecji, Szwajcarii i Portugalii, oprócz tego wspinała się w Hiszpanii i przygotowywała kilkumiesięczną podróż do Kalifornii, która jest dla niej ważna z wielu powodów.

Ponieważ  żyjemy w coraz większym pędzie, lęku i oddalamy się od natury, postanowiłam spędzić kilka tygodni w górach Sierra Nevada – z dala od miejskiego zgiełku, skupiając się na prostych czynnościach i wyzwaniach, będąc stymulowaną tylko przez naturę. Spędzanie czasu w górach i wspinaczka to dla mnie od lat sposób na nabranie dystansu, uporządkowanie myśli, ale też zmierzenie się ze słabościami, zarówno fizycznymi , jak i psychicznymi. Nic nie daje mi takiego poczucia głębokiego spokoju i wewnętrznej siły jednocześnie. 

Erica to dziewczyna z Kalifornii, nauczycielka jogi i aktywistka. Od lat uczy pozbawione wolności i wykluczone ze społeczeństwa  nastolatki, pragną c pomóc im odnaleźć poczucie pokoju i możliwości na nowe życie. Pisze i fotografuje. Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie otwiera  własną szkołę jogi.

Justyna i Erica poznały się w szkole w Indiach,  do której   obie wracają od lat , więc spotkały się już tam  kilkakrotnie. W ubiegłe lato spędziły wspólnie kilka tygodni w Kalifornii, praktykując jogę i wspinając się w Yosemite.  To wtedy powstał plan wspólnej wyprawy szlakiem John Muir Trail, który rozciąga się od Mt Whitney na południowym końcu do Doliny Yosemite, mierzy 350 km i przebiega przez kilkanaście szczytów i przełęczy górskich.

W rok po decyzji, trudach wylosowania pozwolenia od parku i dzięki znaczącemu wsparciu kilku firm, zaczynaja swoją wyprawę 16go sierpnia.

Głównym sponsorem 2 Girls And Their Packs jest szwajcarska firma ODLO, produkująca wysokiej jakości odzież outdoorową. Na ich stronie internetowej można śledzić relację z podróży oraz przygotowań.

Znaczące wsparcie zapewnili również:

OLYMPUS POLSKA

YETI 

OLIGO – ELITE

ZMIANY ZMIANY

Blog na stronie ODLO:

http://go.odlo.com/2gatp-1

Social media:

FACEBOOK

https://www.facebook.com/2GirlsAndTheirPacks/

INSTAGRAM

https://www.instagram.com/2girlsandtheirpacks/

Sign in to my newsletter