#zostańwdomu & #wejdźnamatę

#zostańwdomu & #wejdźnamatę

W takim czasie fakt, ze mam praktykę Ashtanga Yogi, jest nie do przecenienia.

Po to praktykuję – by mieć siłę i spokój, gdy życie przewraca się do góry nogami. Czas jaki trwa, to niesamowita możliwość, by być tu i teraz. A wręcz – nic innego Nam nie pozostaje.

Nie wiemy, co przyniesie jutro. Najdalsze plany mam na za godzinę.

Zostałam kilka dni temu absolutnie pozbawiona dochodów. Mój partner również. Oraz miliony innych osób. Więc nie zamierzam robić z tego indywidualnego dramatu. Wiem, że po tym wszystkim będzie inaczej, na wielu polach życia. Jedyne, czego teraz pragnę, to żeby nie być zagrożeniem dla innych, więc nie wynurzam się z domu. 

Korzystam z okazji, aby po raz kolejny przyjrzeć się swoim wartościom, lękom, odruchom. Praktyka yogi zawsze obnaża prawdę, pokazuje mi, gdzie we mnie tkwi strach czy opór. A intensywność wydarzeń pozwala to widzieć jeszcze wyraźniej. I jest mi z tym dobrze. 

Dyscyplina to klucz do zmiany, wiem to od dawna. Teraz dzięki społecznej dyscyplinie możemy wyhamować to, co się dzieję. Bądźmy częścią rozwiązania tego problemu. 

#stayhome #stayhealthy #zostańwdomu #staythefuckhome jeśli kogoś trzy poprzednie sformułowania nie przekonują.

Informacje o zamykaniu kolejnych obiektów, odwoływaniu eventów, odwołanych lotach, przyjmowałam z ulgą. Czas pobyć w domach, z soba samym, z najbliższymi, z wciąż nieprzeczytanymi książkami. Z radością wyglądam przez okno i patrzę na opustoszałe autobusy i ulice, bo to znak, że jesteśmy w tym razem. Mało w przestrzeniach publicznych, dużo w wirtualnych. I to tak mocno wzrusza. Teraz ten online świat pokazał swoją dobrą stronę. Piękne inicjatywy i grupy wsparcia zmotywowały mnie do stworzenia przestrzeni do wspólnej praktyki online.

W tym nietypowym czasie, chciałabym wspomóc Waszą praktykę, zostać w kontakcie i pielęgnować Naszą społeczność:

1.W Internetowym Studio Portal Yogi znajdziecie sesje ze mną. 

 Praktykującym Ashtangę polecam prowadzoną Pierwszą Serię, którą nagraliśmy w MERU.

 Tym, którzy praktykują od niedawna proponuję sesję Wstęp do Ashtanga Yogi.

Oprócz tego znajdziecie tam kilka prowadzonych medytacji i kilka sesji regeneracyjnych.

2. W ciągu najbliższych dni przedstawię Wam propozycję grafiku zajęć i zaczniemy się spotykać w wirtualnej MERU przestrzeni. Będzie to prowadzona seria Ashtanga Yogi, ćwiczenia oddechowe i  spotkania dedykowane kobiecej praktyce.

3. Aby wspólnie się motywować i być w bieżącym kontakcie, zakładam grupę na WhatsUp. 

Dołączajcie klikając w link : MERU WHATSUP

4. Będę się dzielić książkami i poradami, które mogą wesprzec Waszą praktykę

5. Raz w tygodniu podczas spotkania online z przyjemnością odpowiem na Wasze pytania. Możecie je podsyłać na info@justynajaworska.com

Mam nadzieję, że bardzo niedługo sytuacja się odczaruje, a wiosenne słońce będzie Nas ogrzewać wpadając przez okna Shali.

Do tego czasu, bądźmy dla siebie wsparciem tutaj. Przygotujcie w domu kawałek przestrzeni na matę, zapalcie świeczką, weźcie głęboki oddech i widzimy się wkrótce.

 

fot: Moosiatko

Sign in to my newsletter